Kriūkai


2014 liepos 14 diena. Gražią liepos popietę dviračiais rytiniu Kriūkų pakraščiu pasiekėme Pietvę kuri įteka į Nemuną , o per patį miestelį – Jotulė. Miestelis dar vadinamas Senaisiais Kriūkais, jis įsikūręs apatinėje Nemuno terasoje, o kalne esantis Joginiškių kaimas dar vadinamas Naujaisiais Kriūkais. Už 1 km į vakarus esančiame Paežerėlių kaime yra bažnyčia. Ties Kriūkais nuo Kauno pusės palei Nemuną vedantis kelias pasuka aukštyn link Šakių, ir toliau Nemuno pakrante galima keliauti tik lauko keliuku. Už keleto kilometrų šis keliukas taip pat suka į kalną ties Nykos upeliu, kuris paprastai aprašomas kaip graži ir lankytina vieta. Netoliese atsiveria regykla.
Iš Vilkijos persikeliame į kitą Nemuno pusę.


Pavilkijys


Pagerbtas Kriūkų miesto herbas


Nujostabesnio kelio dviračiais neteko matyti, iš vieno šonai vėją užstoja Nemuno krantas, iš kito suaugę medžiai, automobilį sutiksi labai retai, plento pavirčius švelnus. Mini ir mėgaujiesi.
Seredžiaus bažnyčia iš kito Nemuno kranto


Žiema veikia slidinėjimo trasa
Sovietinė valdžia 1940–1941 m. ir 1944–1953 m. iš Kriūkų apylinkės ištrėmė 260 žmonių. Nacių okupacinės administracijos įsakymu 1941 m. nužudyta apie 80 miestelio žydų. Vyrai sušaudyti prie Šakių, moterys ir vaikai – prie Zapyškio.


Išvažiuojam iš Kriūkų


Namai ranka pasiekiamiVilkijietis Juozas Jaras © Nauja versija 2017. Svetainė įkurta 2010
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
© PigiosSvetaines.lt