mt_ignore:

 
Draugai - draugams
mt_ignore:Tigro šuolis
mt_ignore:
mt_ignore:
mt_ignore:
mt_ignore: Romo C. firma
seniunija.jpg
mt_ignore:Spauskitye ir rasite darbo
mt_ignore:
 
Check google pagerank for vilkijietis.lt

 
Puslapio pavadinimas

DAROM vėl! DAROM judėjimas įgauna pagreitį.
Darom judėjimas

DAROM akcija - vienas didžiausių renginių Lietuvoje, kuris atkreipia dėmesį ne tik į aplinkosaugos problemas Lietuvoje ir visame pasaulyje, bet skatina savanorystės ir pilietiškumo jausmą. Tai pirmasis tokio masto renginys po Nepriklausomybės atkūrimo. Organizacija bei judėjimas šiandieną apima 200 000 savanorių (dalyvių) tinklą visoje Lietuvoje, per 7 - erius Darom veiklos metus, į jos veiklą įsitraukė daugiau kaip 851 000Lietuvos gyventojų. O atsinaujinęs Lietuvos organizacinis DAROM tinklas skaičiuoja per 1000 savanorių iš visos Lietuvos.

DAROM arba Let's do it World – tarptautinė aplinkosaugos organizacija, kuri vienija daugiau nei 100 pasaulio valstybių. Lietuva yra ta šalis, kurios organizacija Darom yra sukaupusi didžiausią patirtį suburiant šeimas ir bendruomenes bei organizuojanti kasmetines masines aplinkos tvarkymo talkas, pasaulinė Darom organizacija skleisdama patirtį kitose pasaulio šalyse, nuolat kviečia Lietuvos atstovus pasidalinti uždegančia patirtimi.

Pamažu prie Darom savanoriais kasmetinėje talkoje tapo ne tik gyventojai, šeimos, bendruomenės, bet ir valstybinės institucijos, verslo įmonės, nevyriausybinės organizacijos, švietimo įstaigos, politikai, žiniasklaidos priemonės. Džiugu, kad prie Darom organizacijos jungiasi atskirų sričių Lietuvos ir užsienio ekspertai.

DAROM 2015

Kodėl vanduo?

Egzistuoja energijos tvermės dėsnis – atliekos, patekusios į vandens telkinį niekur nedingsta. Dalis nusėda į dugną, dalis srovės išnešama į didesnius vandens telkinius, smulkesnes praryja vandens gyvūnija, kurie dažnai patenka ant mūsų pietų stalo. Vandens terpėje atliekos suyra, tačiau procesai vyksta labai lėtais– šimtmečiais. Nors ir lėtai, bet procesai vyksta. Pvz.: metalas vandenyje rūdija, šio proceso metu į vandenį išsiskiria metalų dalelės. Labai svarbu suprati, kad tai ką išmetam į gamtą, nesvarbu kokio pavidalo, grįžta mums atgal per maistą, orą, vandenį, nors vizualiai to ir nematome.

„Šiais metais apart vandens taip pat bus tvarkomi miškai, pakelės, bei kitos bendrai naudojamos teritorijos. Tvarkytinų vietų žemėlapį galite surasti internetinėje svetainėje www.mesdarom.lt. DAROM taškais gali būti tik patvirtintos teritorijos kurias galite rasti taip pat organizacijos internetinėje svetainėje, iš ten yra nuorodos į jau patvirtintus DAROM taškus. Kol kas vėluojame tik su tomis savivaldybėmis ir institucijomis, kurios savo puslapiuose nesusikėlė informacijos ir neatsiunčia nuorodų mums, nors didžioji dalis taškų jau senokai yra patvirtinti. Tačiau siūlau išlikti visiems ramiai ir neradus taškų koordinačių tiesiog skambinti nurodytais kontaktais, jie tikrai atsakys į visus Jums rūpimus klausimus. Primenu, kad akcijos koncepcija yra ta, kad akcijos metu tvarkomos tik bendrai naudojamos teritorijos.“ – teigia organizacijos DAROM vadovė Roberta Ažukaitė

Kaip ir pernai metais, visus savavališkus veiksmus fiksuos DAROM Patruliai. Primename, kad atliekų vežimas, išmetimas jau sutvarkytoje teritorijoje yra fiksuojamas kaip pažeidimas, už kurį gali tekti atsakyti pagal LR įstatymus. Tad prašome tvarkyti tik tuos taškus kurie bus įtraukti į tvarkytinų taškų sąrašą. Jeigu norite tvarkyti teritoriją, kuri nėra įtraukta į tvarkytinų taškų sąrašą, tą galite daryti tik tuo atveju, jeigu patys pasirūpinsite atliekų išvežimu į atliekų tvarkymo centrą ir sumokėdami už tai mokestį.

Dar viena šių metų naujovė – DAROM savanorio pažymėjimai! Jei dalyvavai bent vienoje DAROM akcijoje – tu turi galimybę gauti savanorio pažymėjimą. Daugiau informacijos www.mesdarom.lt nuo balandžio 14 d.

Faktai apie DAROM:

· Socialinis ženklas Nr. 1 Lietuvoje;

· DAROM/Let’s Do It World – pasaulinis judėjimas, kuris vienija daugiau nei 100 valstybių;

· Pasaulinis DAROM judėjimas 2013 m. pripažintas Jungitinių Tautų organizcijos;

· Šiemet bus 8 akcija DAROM Lietuvoje;

· Per DAROM gyvavimo metus akcijoje sudalyvavo daugiau kaip 851 000 Lietuvos gyventojų;

· Per DAROM gyvavimo metus surinkta daugiau kaip 33 000 t atliekų;

· Per DAROM gyvavimo metus valstybei sutaupyta daugiau kaip 10 mln. eurų;

· DAROM – įtakingiausias aplinkosauginis judėjimas Lietuvoje;

· DAROM – pirmasis masinis renginys Lietuvoje po Nepriklausomybės atkūrimo. Šiai dienai šis judėjimas skatina aplinkosaugą, savanorystę ir pilietiškumą.

Misija - Pilietiškos bei tvarios visuomenės kūrimas

Vizija - Vienijant asmenis, šeimas, bendruomenes, valstybines institucijas, verslą, iniciatyvas ir kitus judėjimus, išsaugoti bei kurti šalį, kurioje būtų gera gyventi mums bei ateities kartoms.

Ambicija- Kad DAROM organizacijos vertybės (bendradarbiavimas, partnerystė, asmeninė atsakomybė, gyvybingumas, pilietiškumas, savanorystė, dalinimasis) taptų Lietuvos kryptingos raidos pagrindu.

2015 -2016 metų prioritetinės veiklos sritys :

1. Visuomenės švietimas ir iniciatyvos veikti atliekų bei pakuočių vengimo, paruošimo naudoti pakartotinai bei pakartotinio panaudojimo srityse

2. Visuomenės informavimas bei švietimas apie vandens telkinių ir pakrančių taršos atliekomis žalą “Lietuvos auksui” – giluminių šaltinių vandeniui bei partneryste su kitomis organizacijomis paremtos iniciatyvos veikti

3. Visuomenės informavimas apie farmacinių atliekų (vaistų) bei užstatinės pakuotės atskiro surinkimo naudą aplinkai ir ekonomikai

4. Darom organizacijos tolimesnė plėtra bei partnerysčių su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis įtvirtinimas, siekiant visuomenės bendro sąmoningumo lygio kėlimo, bendrų arenų bendrai veiklai už pilietišką, sveiką, aktyvią (gyvą, inovatyvią), saugią ir žalią Lietuvą.

 

DAROM apdovanojimai:

- Login 2011m. – nominacija "Metų nekomercinė organizacija internete";

- 2012m. – paskelbta „Pilietiškiausia jaunimo organizacija";

- 2012m. gruodis – Lietuvos Radijo ir Televizijos (LRT) "Metų žmogaus" titulas skiriamas judėjimui „Darom"

- ir kt.
 
Vaizdinė medžiaga. Spausti......→
Darom koordinatorė Kauno rajone Monika Sadauskaitė-Pocė

 
Skelbimai

Laukiame Jūsų
su savo darbeliais, nuotraukomis, mintimis, pasiūlymais, naujienomis, pasveikinimais įvaiomis progomis.
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą
 
Skelbiame, kad...  
   
mt_ignore:auto
   
mt_ignore:Pica Vilkijoje  
   
mt_ignore:Skelbimas  
   
mt_ignore:SKELBIMAI  
   
mt_ignore:Lietuvos 100  
   
mt_ignore:Lazduona  
   
mt_ignore:Pasagėlė  
   
mt_ignore:Darbo paieška  
   
mt_ignore:Mini ekskavatorius reikia?  
   
mt_ignore:Pas Raganaitę  
   
Rating for vilkijietis.lt  


 
Vilkijietis Juozas Jaras © Nauja versija 2011.