mt_ignore:

 
Draugai - draugams
mt_ignore:Tigro šuolis
mt_ignore:
mt_ignore:
mt_ignore:
mt_ignore: Romo C. firma
seniunija.jpg
mt_ignore:Spauskitye ir rasite darbo
mt_ignore:
 
Check google pagerank for vilkijietis.lt

 
Puslapio pavadinimas

Laisvės gynėjų dienos paminėjimas Vilkijoje
 

Vilkijiečiai ketvirtadienio pavakarę rinkosi į bendrą bibliotekos ir kultūros centro renginį, paminėti Laisvės gynėjų dieną Sausio 13-ąją. Renginys vyko kultūros centro salėje.

Tito artimieji
Prieš 22 metus, kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą, žuvo 14 nekaltų žmonių – laisvės kovotojų. Į Vilkiją pasidalinti prisiminimais atvyko žuvusiojo sausio 13-ąją Tito Masiulio mama Vitalija Masiulienė-Krivickienė , sesuo Giedrė Prialgauskienė, bei rašytojų sąjungos nariai kraštietė Vijolė Stanislovaitienė, bei Stanislovas Abromavičius, parašęs knygą „Gyvenkit laisvi ir laimingi“. Knyga skirta Tito Masiulio atminimui.

Gražinos Normantienės smuiku atliekamas kompozitoriaus Albinoni kūrinys „ADAGIO“ skelbė renginio pradžią. Kraštietė rašytoja Vijolė Stanislovaitienė skaitė savo kūrybos eilėraščius skirtus Laisvės gynėjų dienai.

Netekties , skausmo išvarginta Tito mama Vitalija Krivickienė savo prisiminimais dalinosi apie 1991-ųjų metų įvykius, kokius išgyvenimus patyrė šeima, sužinojusi apie sūnaus žūtį. Titas buvo gamtos mylėtojas, mėgo keliauti, fotografuoti. Sesers Giedrės atmintyje išliko gyvas prisiminimas apie brolio aistrą keliauti. Giedrė pademonstravo virtualiąją parodą iš Tito kelionių fotografuotų kalnuose.

Rašytojas Stanislovas Abromavičius tik gerais žodžiais minėjo Tito šeimą , kaip vieną iš patriotinių šeimų , prisimindamas jo giminę , prosenelių vargus , kuriems siuntė likimas ne vieną išbandymą. Pasakojo kaip ieškojo dokumentinės medžiagos rašant knygą „Gyvenkit laisvi ir laimingi“.

Savanoris kūrėjas, Lietuvos kariuomenės atsargos karininkas Kazys Bačėnas prisimindamas tų metų įvykius, kuriuose dalyvavo nuo pirmų dienų, linkėjo kad dabartinis jaunimas užaugtų Lietuvos patriotais.

Savo kalboje Vilkijos miesto seniūnas Leonardas Deglius taip pat minėjo dalyvavęs sausio įvykiuose. Seniūnas nuoširdžiai dėkojo Tito mamai , užauginusiai sūnų didvyrį , kuris žuvo už Lietuvos laisvę .

Straipsnio autorės :

Vilkijos miesto bibliotekos bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė

Ir Vilkijos kultūros centro direktorė Loreta Maliukevičienė

 
TitąMasulį atmintiTitąMasulį atmintiTitąMasulį atminti
TitąMasulį atmintiTitąMasulį atmintiTitąMasulį atminti
TitąMasulį atmintiTitąMasulį atmintiTitąMasulį atminti
TitąMasulį atmintiTitąMasulį atmintiTitąMasulį atminti
 
Grįžti į pradžią.....→
 
Skelbimai

Laukiame Jūsų
su savo darbeliais, nuotraukomis, mintimis, pasiūlymais, naujienomis, pasveikinimais įvaiomis progomis.
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą
 
Skelbiame, kad...  
   
mt_ignore:auto
   
mt_ignore:Pica Vilkijoje  
   
mt_ignore:Skelbimas  
   
mt_ignore:SKELBIMAI  
   
mt_ignore:Lietuvos 100  
   
mt_ignore:Lazduona  
   
mt_ignore:Pasagėlė  
   
mt_ignore:Darbo paieška  
   
mt_ignore:Mini ekskavatorius reikia?  
   
mt_ignore:Pas Raganaitę  
   
Rating for vilkijietis.lt  


 
Vilkijietis Juozas Jaras © Nauja versija 2011.