mt_ignore:

 
Draugai - draugams
mt_ignore:Tigro šuolis
mt_ignore:
mt_ignore:
mt_ignore:
mt_ignore: Romo C. firma
seniunija.jpg
mt_ignore:Spauskitye ir rasite darbo
mt_ignore:
 
Check google pagerank for vilkijietis.lt

 
.


Bebaigiant 2013-tuosius...

Policijos nuovada

 

 

Artėja gražiausios metų šventės. Tai laikas, kuris bus skiriamas šeimai, santarvei bei gėriui puoselėti. Kiekvienų metų pabaigoje norisi apžvelgti nueitą kelią, pasidžiaugti pasiekimais, gal su karteliu paminėti dalykus, kurių nepavyko įgyvendinti. Ateina apžvalgos ir atskaitomybės metas: prieš save, artimuosius, bendruomenės narius.

Vilkijos policijos nuovados pareigūnams patikėta labai gražaus krašto apsauga: čia nuostabi gamta, daug lankytinų vietų, kurios šiais metais vietinių seniūnijų pastangomis buvo pritaikytos turizmui. Įrengtos puikios poilsiavietės, kur nuolat sustoja pravažiuojantys svečiai iš užsienio. Policijos nuovados pareigūnams teko tikrąją tą žodžio prasme „kovoti“ už šių vietų išsaugojimą, mat atsirado asmenų, kuriems nuolatinio laisvalaikio leidimas kažkodėl asocijuojasi su alkoholio vartojimu ir kultūros, rekreacijos objektų niokojimu bei priekabiavimu prie turistų. Nepaisant seniūno ir policijos nuovados pareigūnų žodinių sudrausminimų, šie asmenys išvadų nepadarė. Teko imtis radikalių priemonių - prašyti papildomų policijos pajėgų ir organizuoti pareigūnų patruliavimą nedarbo valandomis. Kaip ir reikėjo tikėtis, kilo keli nedideli konfliktai, kurie kai kuriems asmenims baigėsi liūdnai. Bet viešoji tvarka (bent laikinai) atstatyta.

Antru iššūkiu tapo prekybos centras „IKI“, esantis Čekiškės gatvėje, Vilkijoje. Čia taip pat asmenų, kurie nejausdami jokios atsakomybės, nekreipdami dėmesio į jiems taikytas nuobaudas bei įspėjimus, nutarė, kad šios parduotuvės prieigos galima girtauti, „kaulinti“ centų iš besilankančių pirkėjų. O kur dar jų vykdomos smulkios vagystės. Toks minėtų asmenys elgesys nuolat gąsdina vaikus, piktina bendruomenės narius. Sprendžiant šią problemą, policijos nuovados pareigūnai užsimezgė glaudų kontaktą su šios įstaigos darbuotojais ir vadovais. Bendromis pastangomis buvo papildomai įrengtos apsaugos priemonės. Kiekvieną rytą pareigūnai atvažiuoja į vietą ir tikrina, ar nepažeidžiama tvarka, ar parduotuvės prieigos saugios. Norėtųsi pasidžiaugti, kad tam tikromis radikaliomis bei prevencinėmis priemonėmis šioje vietoje pavyko sumažinti įtampą. Tačiau konstatuoti, kad ši vieta yra visiškai saugi dar negalima, tačiau kantrybės tolimesnei veiklai policijos pareigūnai tikrai turi, priemonės bus vykdomos ir ateityje, kol minimas negatyvus reiškinys neišnyks.

Norisi „perduoti linkėjimus“ asmenims, vykdantiems nelegalią prekybą akcizinėmis prekėmis: alkoholiu, cigaretėmis bei kuru. Tokios veiklos ilgai nuslėpti neįmanoma. Tam, kad gauti informaciją apie tokius taškus, nereikia net ypatingo pasirengimo ar pastangų, kadangi pirkėjai yra linkę nuolat girtis, iš kur jie pigiau nusiperka kuro, „šnapsiuko“ bei „papirosų“. Šioje vietoje norėtųsi pabrėžti, kad nei policijos nuovados viršininkas, nei kiti policijos nuovados pareigūnai tokiems prekeiviams ne draugai ir tokiais niekada nebus. Nereikia ieškoti aplinkinių kelių, siekiant užsitikrinti nebaudžiamumą. Už tokius veiksmus yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. Visi esantys „taškai“ policijos nuovados pareigūnams yra žinomi. Tik laiko klausimas, kada pareigūnai pasibels, o gal įeis nepasibeldę pas tokius prekeivius. Galbūt reikėtų nelaukti tokio momento, o tiesiog nustoti verstis nelegalia prekyba ir pradėti gyventi sąžiningai. Nes asmenys, užsiimantys tokio pobūdžio veikla yra paprasčiausi vagys - vagiantys iš valstybės, o tai reiškia ir iš kiekvieno doro piliečio. Policijos nuovados pareigūnai ir kitais metais principingai reaguos į kiekvieną tokį pažeidimą ir nei vienam nebus daromos nuolaidos.

 

Dar viena problema, kurios negalima nutylėti - pašalpų gavėjų elgesys. Kiekvieno mėnesio 10 dieną, kraštas tampa panašus į „gyvų numirėlių“ stovyklą. Tai ten, tai šen nuolat šlaistosi sunkiai aplinkoje besiorientuojantys asmenys, tamsiu paros metu nevengiantys net primigti ant kelio važiuojamosios dalies. Daugumą tokių asmenų mėnesio pašalpomis remia valstybė. Tokia padėtis yra netoleruotina ir su ja ateinančiais metais bus aktyviai kovojama. Bus inicijuotas kreipimasis į Kauno rajono savivaldybę su siūlymu, kad skirstant pašalpas į komisiją būtų įtraukti policijos nuovados pareigūnas, kuris charakterizuotų kiekvieną prašantį pašalpos asmenį. Bus siūloma, kad asmuo, kuris gauna valstybės paramą, tačiau yra nuolat baudžiamas už alkoholinių gėrimų vartojimą bei girto pasirodymą viešose vietose, būtų paliekamas be pašalpos. Tikimės, kad asmenys, kuriems aktualu gauti pašalpą, susimąstys ir padarys tinkamas išvadas.

Kita problema - eismo saugumas. Policijos nuovados pareigūnai turi pakankamai žinių nustatyti ir užfiksuoti kelių eismo taisyklių pažeidimus bei surinktą medžiagą perduoti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybai. Dažnai stebina važiuojančio be diržo, ar kalbančio mobiliuoju telefonu vairuotojo pasipiktinimas: „tai kas čia tokio?“, „visi čia taip daro..“, arba statančio draudžiamoje vietoje automobilį: „kodėl negalima? Visada buvo galima, visi stato“. Šioje vietoje norisi gerbiamiems vairuotojams pasiūlyti pavartyti kelių eismo taisyklių knygutę, nes „nusisukti“ nuo tokio pobūdžio daromų pažeidimų policijos nuovados pareigūnai nesiruošia ir kiekvienas pilietis atsakys už savo veiksmus. Šioje srityje numatyta nemažai darbų ir kitais metais.

Dar viena skaudi tema – narkotinių medžiagų vartojimas ir platinimas. Policijos nuovados pareigūnai savo kompetencijos ribose nuolat vykdo ir vykdys prevencines priemones, skirtas narkotinių medžiagų vartojimo, gabenimo bei realizavimo užkardymui. Tai yra tęstina kova, rezultatai nebus greitai apčiuopiami, bet dirbama kryptingai.

Baigiant norėtųsi pasidžiaugti, kad šiais metais pavyko išvengti didesnių ar skambesnių nusikaltimų Vilkijos policijos nuovados prižiūrimoje teritorijoje. Tačiau negalime susitaikyti su nuolatiniu girtavimu, asocialių šeimų keliamomis problemomis, smurto artimoje aplinkoje atvejais, nedidelio chuliganizmo ar smulkių vagysčių bei vagysčių iš patalpų ar parduotuvių atvejais. Negalime nekreipti dėmesio į rūkančius ar alkoholį vartojančius nepilnamečius, į asmenis, šiurkščiai pažeidinėjančius kelių eismo taisykles ar policijos pareigūnų panosėje prekiaujančiais pilstuku. Norisi pabrėžti, kad sėkmingas policijos uždavinių ir idėjų įgyvendinimas grindžiamas visuomenės pilietiškumu ir visų gyventojų indeliu į krašto saugumą. Tik Jūs, ir ne kas kitas, esate ta jėga, kuri gali padėti policijos pareigūnams susitvarkyti su blogiu, kuris bando dominuoti. Be Jūsų pagalbos nebus saugios Vilkijos. Šiandien labai aktualus posakis: „nori keisti pasaulį - keisk pirmiau save“. Pasikeiskime patys ir pasaulis aplink pasikeis. Padarykime kraštą saugesnį. Nuovados pareigūnai yra jauni ir energingi, ištikimi savo darbui, turintys entuziazmo ir noro tinkamai atlikti savo pareigas bei užtikrinti visuomenės saugumą.

Vilkijos policijos nuovados pareigūnai linki visiems gerų ir saugių švenčių.

 

Pagarbiai,

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio Vilkijos policijos nuovados viršininkas Vadimas Fedotovas.

 

 
Skelbimai

Laukiame Jūsų
su savo darbeliais, nuotraukomis, mintimis, pasiūlymais, naujienomis, pasveikinimais įvaiomis progomis.
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą
 
Skelbiame, kad...  
   
mt_ignore:auto
   
mt_ignore:Pica Vilkijoje  
   
mt_ignore:Skelbimas  
   
mt_ignore:SKELBIMAI  
   
mt_ignore:Lietuvos 100  
   
mt_ignore:Lazduona  
   
mt_ignore:Pasagėlė  
   
mt_ignore:Darbo paieška  
   
mt_ignore:Mini ekskavatorius reikia?  
   
mt_ignore:Pas Raganaitę  
   
Rating for vilkijietis.lt  


 
Vilkijietis Juozas Jaras © Nauja versija 2011.