mt_ignore:

 
Draugai - draugams
mt_ignore:Tigro šuolis
mt_ignore:
mt_ignore:
mt_ignore:
mt_ignore: Romo C. firma
seniunija.jpg
mt_ignore:Spauskitye ir rasite darbo
mt_ignore:
 
Check google pagerank for vilkijietis.lt

 
Vilkijos istorija
 
 

 

 gimtasis kraštas

 

Gražios Lietuvos vidury dar gražesnė Vilkija su savo Nemuno vingiais, miškais, upeliukais su nuostabiais žmonėmis. Čia ir
gyvename mes Vilkijiečiai
.
Ir...

Vilkija – miestas Kauno rajone, šalia kelio Kaunas–Jurbarkas (25 km į šiaurės vakarus nuo Kauno), dešiniajame Nemuno krante. Urbanistikos paminklas, savitas kalvų miestas. Vilkija turi seniūnijos statusą, taip pat yra apylinkių seniūnijos centras. Miestas – urbanistikos paminklas, labai mėgstamas ir lankomas turistų. Mieste stovi neogotikinė Šv. Jurgio bažnyčia (nuo 1908 m.), yra Vilkijos gimnazija, žemės ūkio mokykla, biblioteka, paštas. Daug turistų atvyksta į A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejų. Senosiose kapinėse yra du XIX a. koplytstulpiai. Išliko namas, kuriame 1862-1864 m. gyveno tautosakininkas Antanas Juška (1819-1880), yra A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejus.
Istorija.
Manoma, kad XIV a. Vilkijos pilis stovėjusi į pietryčius nuo Vilkijos esančiame Jaučakių piliakalnyje.Senuose vokiečių metraščiuose minima jog tai buvusi Wildenberg tvirtovė. 1383 metais sudeginta riterių. Po Žalgirio mūšio (1410 m.) Vilkijoje įkurtas Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvaras, iš kurio 1426 m. gegužės 3 d. Vytautas parašė 2 laiškus Kryžiuočių ordino didžiajam magistrui.
. Tai dokumentai, kuriuose pirmą kartą aiškiai parašytas neiškraipytas Vilkijos vietovardis. 1450 m. Vilkija minima kaip bene pirmoji Lietuvos muitinė prie Nemuno. Joje pirkliai turėdavo sumokėti mokestį už įvežamas prekes. Į mūsų kraštą pirkliai gabeno druską, gelumbę, šilką. Iš Lietuvos Nemunu plukdydavo vašką, kailius, odas, linų pluoštus. Muitinė skatino Vilkiją augti. Per Vilkiją Nemuno krantu ėjo ir sausumos prekybos kelias iš Vilniaus į Karaliaučių. Nuo 1486 m. – valsčiaus centras, čia buvo Didžiojo kunigaikščio dvaras. Gyvenvietė greitai išaugo į miestelį. 1514m. LDK valsčių sąraše Vilkija pirmą kartą paminėta kaip miestas. 1542 m. pastatyta bažnyčia. 1567 m. Vilkiją valdo Pazai, vėliau-kunigaikščiai Palubinskiai. Nuo 1740 m. dvaro savininku tampa A. Zabiela. Vilkijos savininkas grafas H. Zabiela 1812 m. prisidėjo prie Napoleono armijos, tokiu būdu prarasdamas savo valdas. Tačiau 1814 m. caro malone H. Zabiela atgavo prarastą dvarą. 1830 m. ar 1832 m. parduoda jį grafui M. Tiškevičiui. XVI a. Vilkijai suteiktos Magdeburgo teisės, 1792 m. jos patvirtintos. 1792 m. kovo 20 d. Stanislovas Augustas suteikė miesto teises ir herbą. XIX a. viduryje veikė 4 turgūs, 1 savaitinis turgus su 12 prekystalių . Jame vykdavo jomarkai. 5 užeigos, 2 smuklės, parduotuvių, pašto stotis, prieplauka. Čia gyveno gausi žydų bendruomenė, turėjusi savo mokyklą ir 2 sinagogas. Vilkijos miestui augti sutrukdė XVIII a. pradžios karai, epidemijos, ypač dažni gaisrai. 1863 m. ties Vilkija, Karalgirio miške, A.Mickevičiaus vadovaujamas sukilėlių būrys susirėmė su caro kariuomene. 1883 ir 1885 m. minima slaptoji lietuviška mokykla. 1908 m. Vilkija pradėjo plėstis Nemuno viršutinėje terasoje, buvusio Vilkijos kaimo, išsiskirsčiusio į vienkiemius, vietoje. Tarpukariu Vilkijoje veikė medžio apdirbimo įmonė, kailių dirbtuvė, pieninė, vandens matavimo stotis, prieplauka, progimnazija ir kt. XIX a. antroje pusėje ir 1919 – 1948 m. Vilkija buvo valsčiaus centras, 1948 – 1950 m. – apskrities, o nuo 1950 m. iki 1962 m. – rajono centras. Vilkijai suteiktos rajono reikšmės miesto teisės. Atgimimo metais Vilkijoje įkurta Sąjūdžio grupė. 1995 m. Vilkijos miesto savivaldybė reorganizuota į Vilkijos seniūniją.
Pavadinimo kilmė
Vilkijos pavadinimas atsirado tada, kai žmones, gyvenantys kitoje Nemuno pusėje, pavyzdžiui, dabartiniuose Mikytuose, girdėjo toje vietoje, kur dabar yra Vilkijos apylinkės, staugiančias gaujas vilkų. Nuo to laiko šis kraštas vadinamas Vilkija, o pavadinimas galėjęs kilti iš žodžių junginio vilkų gauja.
Naujasis Vilkijos herbas patvirtintas Prezidento dekretu 1998 m. lapkričio 16 d.
Plotas: 269 ha. Teka Nemunas.
Gyventojai: 2349 žmonės, iš jų 1267 moterys, 1081 vyrai, 2272 lietuviai, 14 romų, 63 kitų tautybių žmonės.

Internetinė medžiaga
 
Kartu pasigrožėkime nuostabia Vilkijos miesto panorama iš anapus Nemuno..►►
Pele paspauskite ant kvadratėlio esančio žemiau užrašo "View ALL" ir ...
(Nuorodą padovanojo www.panoramas.lt fotografas Kostas Šukevičius)
 
 
Skelbimai

Laukiame Jūsų
su savo darbeliais, nuotraukomis, mintimis, pasiūlymais, naujienomis, pasveikinimais įvaiomis progomis.
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą
 
Skelbiame, kad...  
   
mt_ignore:auto
   
mt_ignore:Pica Vilkijoje  
   
mt_ignore:Skelbimas  
   
mt_ignore:SKELBIMAI  
   
mt_ignore:Lietuvos 100  
   
mt_ignore:Lazduona  
   
mt_ignore:Pasagėlė  
   
mt_ignore:Darbo paieška  
   
mt_ignore:Mini ekskavatorius reikia?  
   
mt_ignore:Pas Raganaitę  
   
Rating for vilkijietis.lt  


 
Vilkijietis Juozas Jaras © Nauja versija 2011.